Hakkımızda

  Sunyo Elektronik 1977'de İstanbul Karaköy'de kurulduğundan bu yana, şirket olarak güvenilir mazisi, sektördeki 38 yıllık köklü geçmişi, tecrübelerinden dolayı pazarda en çok tercih edilen firma olarak yerini almıştır.

 

  Kuruluşunun ilk yıllarında radyo imalatı yapan firma, üretimini daha sonra güç kaynağı sektöründe sürdürdü. 1994 yılında Dudullu'daki tesislerine taşınan Sunyo Elektronik, toplam 2000 m kapalı alanda kalifiye elemanlar tarafından üretim yapmaktadır. 1997'den itibaren sadece lineer olan trafo üretiminin yanısıra Switching SMPS Anahtarlamalı Güç Kaynaklarını, daha sonra ürün yelpazesine Led Sürücülerini de dahil ederek sektöründe öncü, kendi alanında kurulan diğer tüm firmalara ise emsal olmuştur.

 

  Sunyo Elektronik kurulduğu yıldan itibaren ürün portföyünü, satış ağını ve altyapısını sürekli büyüterek yurtiçi piyasasında ürün sayısını 1 milyon adede kadar çıkarmıştır. Başta büyük şehirler olmak üzere, 100'ü aşkın satış noktasıyla Türkiye'nin tamamını kapsayan bir dağıtım ağına sahiptir. Güç kaynağı, adaptör, trafo, led sürücüleri ve özel devre tasarımlarıyla bir çok yeniliğe imza atan Sunyo Elektronik, müşterilerine sunduğu üretim kapasitesiyle, sektörde faaliyet gösteren lider şirket konumundadır.